Plavecké závody 2017

22. 8. 2017

Plavecké závody Jívoví 2017

19.8.2017

V Jívoví se v sobotu 19.8. konaly první plavecké závody. Plavalo v místní hasičské nádrži, která na délku měří 25 metrů. Závodníci plavaly volným stylem 10 těchto bazénů, tedy celkem 250 metrů.

V ženské kategorii svoje síly poměřilo 5 žen. Nejvíce vyrovnaný souboj byl o první místo mezi místní Pavlou Ďáskovou

a Janou Pospíchalovou z Martinic, obě závodnice měly po celou dobu téměř totožné časy a o vítězce rozhodovaly poslední vteřiny. Z prvenství s časem 7:45 se nakonec radovala Jana Pospíchalová,

Pavla Ďásková zaostala pouze o 2 vteřiny. Na třetím místě se umístila s krásným časem 8:15 Terezie Karásková ze Žďáru nad Sázavou.

Mužská kategorii byla velice vyrovnaná účastnilo se jí 11 mužů a o předních pozicích rozhodovaly také jen vteřiny. Už v první kole závodu se vynikajícím časem blýskl Roman Pohanka z Velkého Meziříčí, který časem 6:40 nastavil vysokou laťku svým soupeřům.

Až v předposledním kole se na start postavil Jan Pavel z Brna, který se svými mezičasy držel celou dobu na úrovni průběžného vedení, nakonec zaostal za Pohankou jen o 8 vteřin.

Do posledního kola nastoupil, jako největší domácí naděje, Josef Láznička,

ten se celou dobu držel těsně za Pohankou, v posledním 25 metrech ho ovšem domácí publikum vyburcovalo k neuvěřitelnému výkonu, za který si zasloužil první místo. Závod dokončil v čase 6:34 a odsunul tak Romana Pohanku na druhé místo, třetí místo udržel Jan Pavel.